radca prawny Monika Orłowska, Kancelaria Radcowska, ul. Batalionów Chłopskich 6, 26-600 Sandomierz (+48) 530 892 582 kancelaria@radca-sandomierz.pl Data i godzina wizyty w kancelarii ustalana jest indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym

TAJEMNICA ZAWODOWA

 

Klienci Kancelarii mają gwarancję zachowania w tajemnicy wszystkiego, o czym dowiem się w związku z wykonywaniem czynności zawodowych.

Przepisy wypowiadają się w tym zakresie jednoznacznie:

1 Radca prawny jest obowiązany zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzieleniem pomocy prawnej.

2. Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie może być ograniczony w czasie.

3. Radca prawny nie może być zwolniony z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów, o których dowiedział się udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę.

4. Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie dotyczy informacji udostępnianych na podstawie przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu – w zakresie określonym tymi przepisami.

Tak szeroką ochronę tajemnicy Klienta obowiązujące przepisy przewidują wyłącznie dla pomocy prawnej świadczonej przez radców prawnych i adwokatów.

 

%d blogerów lubi to: